Flixbus pojedzie bezpośrednio z Warszawy do Londynu

27 godzin bezpośredniej podróży ze stolicy Polski do stolicy Wielkiej Brytanii – taką trasę będą mogli pokonać pasażerowie dobrze znanymi zielonymi autobusami Flixbusa już od 20 maja 2024. Podróż długa, ale niesie za sobą wiele zalet.

Od końca maja pojedziemy Flixbusem do Londynu, Fot: Loyloy Thal, Pixabay

Nowe połączenie autokarowe z Polski do Wielkiej Brytanii to świetna informacja i to nie tylko dla tych, którzy boją się latać. Flixbus poinformował, że uruchamia nową trasę autokarową z Warszawy do Londynu. Podróż do Wielkiej Brytanii będzie odbywać się bez przesiadek. Łączny czas podróży zajmie 27 godzin – w tym dwie godziny na przeprawie przez kanał La Manche, która jest już zawarta w cenie biletu. Autobusy wyruszą z dworca Warszawa-Zachodnia, po drodze zatrzymując się w Łodzi, Poznaniu i Berlinie. Start trasy zaplanowano na 20 maja bieżącego roku.

Autokarem bezpośrednio z Warszawy do Londynu

Bilety na nowe połączenie mają zaczynać się już od 249 zł w promocyjnej cenie. W tę kwotę wliczona jest przeprawa przez kanał La Manche, więc przejazd w dwie strony za 500 zł z dużym bagażem wydaje się bardzo atrakcyjny.

Z bagażem, bo to może być największy plus tego połączenia. Linie lotnicze, nie tylko te tanie, mają swoje limity bagażowe, a każdy dodatkowy nadbagaż kosztuje srogie pieniądze. Flixbus pozwala swoim pasażerom wziąć na pokład o wiele więcej kilogramów bagażu w podstawowej cenie niż linie lotnicze. Dlatego takie połączenie jest nie tylko atrakcyjne dla tych, którzy boją się latać. Osoby z dużymi bagażami, wracające do domu od rodziny lub odwiedzające rodzinę w UK mogą zabrać ze sobą dużo więcej niż do samolotu. Czy połączenie okaże się hitem dzięki takim plusom? Na to pozostaje nam jedynie czekać i obserwować.

Źródło: forsal.pl/transport/aktualnosci/artykuly/9494570,flixbus-uruchamia-nowe-polaczenia-do-tej-stolicy-dojedziesz-bezposred.html

Tło: autobus Flixbusa w Wenecji/ Konrad Krajewski, Pixabay

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.