Finnair wraca do Polski. Przewoźnik otworzy połączenia z Krakowa i Warszawy

Fińskie linie stopniowo przywracają połączenia po przerwie wywołanej pandemią. 1 sierpnia Finnair wznowi loty z Warszawy. Miesiąc później przewoźnik uruchomi połączenie ze stolicy Małopolski. 

Helsinki, zdjęcie: Tapio Haaja/ Unsplash

Połączenie z Warszawy do Helsinek będzie realizowane we wszystkie dni tygodnia. W poniedziałek, środę, piątek i niedzielę samoloty będą latały w godzinach porannych, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorową porą. Od 1 września rejsy na tej trasie mają się odbywać 2 razy dziennie.

– Planujemy powrót do operacji lotniczych w Polsce od początku sierpnia. Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety pokazują, że nasi klienci są już gotowi do planowania zarówno podróży służbowych, jak i rekreacyjnych – powiedział Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.

Połączenie na trasie Kraków – Helsinki będzie wykonywane tylko przez dwa miesiące – od 1 września do końca października. Maszyny będą wzbijać się w powietrze we wtorki, piątki i niedziele.

Niestety, przewoźnik zrezygnował z Gdańska, z którego loty do stolicy Finlandii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na razie linie nie podały terminu powrotu tego połączenia.

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.