Finnair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce

Wiodący fiński przewoźnik lotniczy, Finnair, ogłosił ambitne plany rozbudowy swojej siatki połączeń w Polsce. Zgodnie z założeniami, planuje on uruchomić całkowicie nowe połączenie do Wrocławia, wrócić do Gdańska, a także zwiększyć częstotliwość lotów do Krakowa.

Foto: reneadarin/ Pixabay

Od 4 kwietnia 2024 roku pasażerowie będą mieli nową możliwość podróżowania z Wrocławia do stolicy Finlandii, Helsinek. Ta nowa trasa będzie obsługiwana codziennie, umożliwiając podróżnym łatwy dostęp do malowniczego kraju tysiąca jezior. W każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę połączenie będzie realizowane w godzinach porannych, z kolei w we wtorki, czwartki i soboty w godzinach popołudniowych.

W dodatku, Finnair powraca na trasę z Gdańska do Helsinek, która nie była obsługiwana przez kilka lat. Od 31 marca 2024 roku przewoźnik wznowi loty na tej trasie, oferując pasażerom aż 10 połączeń tygodniowo. Dwie rotacje w ciągu dnia będą realizowane w poniedziałki, piątki i niedziele.

Kolejną dobrą nowiną dla podróżujących z Polski jest zwiększenie częstotliwości lotów na trasie z Krakowa do Helsinek. Od 31 marca 2024 roku Finnair zaoferuje nawet 3 loty dziennie, umożliwiając pasażerom jeszcze większą elastyczność w planowaniu podróży do stolicy Finlandii. Wyjątek będą stanowić soboty, kiedy to Finnair będzie latać na tej trasie dwa razy w ciągu dnia.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.