Finnair odwołuje ponad pół tysiąca lotów

Fiński przewoźnik lotniczy Finnair ogłosił odwołanie ponad pół tysiąca lotów w związku z ogólnokrajowym strajkiem, który został zainicjowany przez większość związków zawodowych w Finlandii. Strajk, trwający od 1 do 2 lutego, jest odpowiedzią na planowane reformy rynku pracy.

Foto: Mohammad Saifullah/ Unsplash

Większość związków zawodowych w Finlandii podjęła decyzję o przeprowadzeniu ogólnokrajowego strajku, dążąc do zatrzymania planowanych przez rząd reform na rynku pracy. Akcja ta ma na celu zmuszenie władz do cofnięcia kontrowersyjnych zmian, co sprawiło, że różne sektory, w tym również transport lotniczy, stanęły w obliczu zakłóceń.

Finnair, będący największym przewoźnikiem operującym z lotniska w Helsinkach, zaznacza, że ​​strajk będzie miało znaczący wpływ na jego operacje. Przewoźnik przewiduje odwołanie około 550 lotów w związku z ograniczeniami związanymi ze strajkiem. To nie tylko wpłynie na lokalny ruch lotniczy, ale także na połączenia międzynarodowe, w tym także rejsy do Polski.

Finnair zmuszony jest odwołać wszystkie planowane loty do Polski, w tym rejsy do Warszawy i Krakowa. To z pewnością stworzy niepewność i niewygody dla podróżnych planujących korzystanie z usług fińskiego przewoźnika 1 i 2 lutego.

Źródło: finnair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.