Finlandia: Władze luzują restrykcje związane z COVID-19

Początkiem lutego fińskie władze zadecydowały o poluzowaniu większości restrykcji wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Co więcej, zapowiedziano również zniesienie wszystkich obostrzeń do końca obecnego miesiąca.

Helsinki, foto: Tapio Haaja/ Unsplash

W związku z procesem łagodzenia obostrzeń, od 1 lutego na terenie Finlandii otwarto m.in. pływalnie, sale zabaw, sauny publiczne i parki rozrywki dla wszystkich klientów indywidualnych. Zmiany tyczą się również restauracji, które mogą być otwarte aż o trzy godziny dłużej – do godz. 21:00.

Ponadto zmiany w przepisach obejmują także przekraczanie granicy. Zniesione zostały wszystkie kontrole graniczne dla osób podróżujących z krajów należących do Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Obecnie w Finlandii pełną liczbę dawek przyjęło blisko 75 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się ok. 4,4 mln osób, co stanowi 79,5 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.