Filipiny zamierzają otworzyć swoje granice dla turystów!

W środę na konferencji filipińskiego Departamentu Turystyki usłyszeliśmy świetnie informacje. Filipiny zamierzają odmrozić swoją turystykę i wpuścić zagranicznych turystów w już tym roku! Oczywiście na wskazanych warunkach, ale nie tak restrykcyjnych, jak w innych krajach azjatyckich.

https://unsplash.com/@charlesdeluvio

„Filipiny zamierzają otworzyć swoje granice dla zagranicznych turytów, przede wszystkim dla tych zaszczepionych” – takie słowa wybrzmiały na środowej konferencji filipińskiego Departamentu Turystyki.

Filipiny zostały mocno dotknięte pandemią koronawirusa, a turystyka, która była źródłem utrzymania wielu filipińczyków, została całkowicie zamrożona. Nie dziwi więc fakt, że rząd Filipin pragnie powrotu turystów. Ze względów bezpieczeństwa prawdopodobnie na początek przylecieć będą mogły tylko osoby zaszczepione, lecz nie znamy więcej szczegółów.

Możliwe, że również dla osób niezaszczepionych granice zostaną otwarte i wystarczą negatywne testy, a nie długie kwarantanny, jak w Tajlandii lub na Sri Lance. W marcu kraj złagodzi obostrzenia, by pobudzić krajową turystykę.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.