Filipiny ogłosiły nowe warunki wjazdu

Zgodnie z informacjami podanymi przez filipińskie władze, od 16 lutego br. będą obowiązywały nowe warunki wjazdu dla osób podróżujących z państw oznaczonych kolorem zielonym, żołtym i czerwonym.

Manila, foto: Ramon Kagie/ Unsplash

Od drugiej połowy lutego jednym z warunków wjazdu obcokrajowców na tereny Filipin będzie przedstawienie dokumentu potwierdzającego przejście szczepienia przeciwko COVID-19. Wyjątkiem są dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia, dyplomaci i osoby, które mają przeciwskazania zdrowotne potwierdzone dokumentem wydanym przez właściwy organ państwowy.

Zaszczepione osoby podróżujące z państw oznaczonych kolorem zielonym będę musiały tylko przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 48 godzin przed wyjazdem.

Z kolei zaszczepione osoby przybywające z państw z tzw. żółtej listy będą musiały przedstawić negatywny wynik testu oraz odbyć izolację we wcześniej zarezerwowanym hotelu. W piątym dniu kwarantanny należy ponownie wykonać test PCR na COVID-19 w miejscu odosobnienia.

Inaczej jest, jeśli dana osoba wraca na Filipiny z państwa oznaczonego kolorem czerwonym. W tym przypadku musi wykonać test oraz przejść 14-dniową kwarantannę. Co więcej, jej obowiązkiem jest wykonanie drugiego testu w siódmym dniu samoizolacji.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.