Fiji Airways dołącza do sojuszu oneworld

Narodowe linie lotnicze z Fidżi Fiji Airways ogłosiły dołączenie do sojuszu linii lotniczych oneworld. Pełnoprawne dołączenie do sojuszu przez przewoźnika potrwa pełne 12 miesięcy.

Airbus A350 linii lotniczej Fiji Airways na lotnisku w Sydney/ Fot: By Bidgee, CC BY-SA 3.0

Oneworld to trzeci największy sojusz linii lotniczych na świecie, zaraz po Star Alliance i SkyTeam. Do oneworld należą takie linie jak: American Airlines, Cathay Pacific, Japan Airlines, Finnair, British Airways, czy Iberia. W najbliższym czasie sojusz zyska piętnastego, pełnoprawnego członka. Będzie nim narodowa linia lotnicza z Fidżi, Fiji Airways. Proces przyjęcia do sojuszu zostanie zakończony w 2025 roku.

Tanie loty na Fidżi? Szukaj okazji i dołącz do grupy z bezpłatnymi propozycjami tanich biletów lotniczych – Podróżnicze Hubcie na Telegramie!

Sojusz oneworld się rozrasta

Linie lotnicze Fiji Airwawys w dniu 3 czerwca podały do wiadomości, że dołączają do sojuszu linii lotniczych oneworld. Od 6 lat przewoźnik był już partnerem sojuszu, aż w końcu do końca 2025 roku ma doczekać się oficjalnego wejścia w struktury oneworld. To duża rzecz dla linii lotniczej z Fidżi i mnóstwo korzyści dla klientów narodowego przewoźnika na przyszłość.

Źródło: www.oneworld.com/members/fiji-airways

Samolot w barwach Fiji Airways/ Tło: Noel Jones – DQ-FJU_FJ411_NZAA_8256, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.