EXPO 2020: dowód szczepienia lub negatywny wynik testu obowiązkowy dla zwiedzających

Jak poinformowali organizatorzy EXPO 2020, osoby w wieku 18 lat i powyżej będą mogły wejść na teren imprezy, pod warunkiem, że będą posiadać dowód odbycia szczepienia lub negatywny wyniki testu na COVID-19.

Foto: EXPO 2020

Osoby chcące odwiedzić teren EXPO 2020 w Dubaju będą musiały przedstawić zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin.

Niezaszczepieni posiadacze biletów EXPO 2020 mogą wykonać test w specjalnie do tego przeznaczonym obiekcie sąsiadującym z terenem imprezy. Po okazaniu ważnego biletu, zrobienie testu jest bezpłatne.

Plany bezpieczeństwa związane z EXPO 2020 obejmują również obowiązkowe szczepienia wszystkich pracowników, wolontariuszy, usługodawców i wykonawców imprezy. Co więcej, przez cały okres trwania wydarzenia na jego terenie będzie obowiązywał nakaz noszenia maski na twarzy oraz utrzymywanie dwumetrowego dystansu społecznego.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.