Eurowings znów będzie latać z Niemiec do Dubaju

Niemieckie tanie linie lotnicze Eurowings będą latać bezpośrednio do Dubaju ze Stuttgartu i Berlina. Trasa zostanie wznowiona już 29 października po zawieszeniu jej w końcówce 2016 roku.

Dubaj rozszerza swoje opcje połączeń lotniczych do Europy o dwa nowe niemieckie porty lotnicze. Niemieckie linie lotnicze Eurowings uruchomią loty bezpośrednie do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Berlina i Stuttgartu.

Tani przewoźnik lotniczy z Niemiec już latał na tej trasie do Dubaju, dokładnie do zimy 2016 roku, lecz trasa została w tamtym czasie anulowana przez czynniki strategiczne. Teraz Eurowings połączy Berlin z Dubajem od 1 listopada, a Stuttgart z Dubajem od 29 października, dzięki czemu zarówno Niemcy, jak i Polacy z Niemiec i zachodniej Polski zyskają możliwość taniego połączenia lotniczego do Dubaju.

Loty z Berlina i Stuttgartu będą realizowane dwa razy w tygodniu: z Berlina w środy i soboty, a ze Stuttgartu w czwartki i niedziele. Połączenie będzie realizowane komfortowymi Airbusami A321neo. Lot w jedną stronę będzie trwać około 6 godzin i 30 minut. Na ten moment bilety w jedną stronę zaczynają się od około 200 euro. Bilety możesz kupić na stronie Eurowings.

Źródło/ Tło: Tim Dennert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.