Eurowings zmieniają swoje zasady polityki bagażowej, teraz zabierzemy mniej na pokład

Tanie linie lotnicze Eurowings postanowiły zmienić swoją politykę bagażową. Zniknie darmowy bagaż podręczny, a zmiany nie będą zbyt przyjazne dla pasażerów.

Fot: Kevin Hackert, Unsplash

Linie lotnicze Eurowings, czyli niskobudżetowy przewoźnik należący do grupy Lufthansy, postanowiły zmienić swoja politykę bagażową. Zlikwidowany zostanie darmowy bagaż podręczny na najtańszych biletach w opcji Basic.

Niemiecka linia będzie teraz rozróżniać małe i duże bagaże podręczne. Mały bagaż podręczny będzie wliczony w koszt każdego biletu, a duży bagaż nie będzie już darmowy w bilecie Basic. Nadal będzie jednak wliczony w cenę biletów Smart i BIZclass.

Na każdym bilecie standardowo będzie można wnieść darmowy bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 25 cm. Teraz bagaż o wadze 8 kg i wymiarach 50 x 40 x 23 cm w taryfie Basic będzie kosztować co najmniej 10 euro w jedną stronę.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.