Eurowings przywraca dwa połączenia do Polski

Niemiecka linia lotnicza Eurowings przywraca do swojej siatki połączeń loty z Krakowa do Stuttgartu i z Gdańska do Düsseldorfu. Połączenia wrócą na początek sezonu letniego.

Fot: Tim Dennert, Unsplash

Nachodzi początek sezonu letniego w lotnictwie, nadchodzą ogłoszenia nowych połączeń i przywracanie wcześniej zawieszonych tras. W tym wypadku Eurowings, niemiecki niskobudżetowy przewoźnik, przywróci wcześniej zawieszone trasy z Krakowa do Stuttgartu i z Gdańska do Düsseldorfu. Co więcej, niemiecka linia zwiększy też częstotliwość lotów na trasie z Krakowa do Düsseldorfu.

Z Polski do Niemiec na pokładach Eurowings

Powrót połączenia z Krakowa do Stuttgartu zaplanowano na 29 marca. Przez pierwszy miesiąc połączenie będzie wykonywane 2 razy dziennie: w poniedziałki i piątki, a od maja dojdzie trzecia rotacja, niedzielna. Trasa Gdańsk – Düsseldorf ma wrócić 25 marca i przez pierwszy miesiąc będzie wykonywana 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki, a od 28 kwietnia również w niedziele, więc 3 razy w tygodniu.

Obie trasy mają być wykonywane do końca października. Warto jeszcze dodać, że Eurowings będzie latać częściej na całorocznym połączeniu Kraków – Düsseldorf. Do końca zimowego rozkładu samoloty będą latać na tej trasie 3 razy w tygodniu, od początku sezonu letniego już 4 razy na tydzień.

Źródło: www.pasazer.com/news/464705/eurowings,przywroci,dwie,trasy,z,polski.html

Tło: Fabian N., Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.