Etihad zaszczepiło 100% personelu pokładowego i pilotów operacyjnych!

Linie Lotnicze Etihad Airways poinformowały, że zaszczepiły przeciwko COVID-19 wszystkich swoich pracowników personelu pokładowego oraz pilotów wykonujących loty operacyjne. To pierwsza taka sytuacja na świecie.

Photo: Etihad Airways on Twitter

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformował 10 lutego, że jako pierwsza linia lotnicza na świecie zaszczepiła 100% personelu pokładowego i pilotów. Ma to być oczywiście krok dla bezpieczeństwa pracowników linii, a także pasażerów, którzy mogliby komfortowo i bezpiecznie latać liniami Etihad. Powszechne szczepienia mają również zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby i odmrozić transport lotniczy, by ten mógł funkcjonować jak dawniej.

Taki wyczyn udało się osiągnąć dzięki specjalnemu projektowi „Protected Together”, który ruszył na początku stycznia i w mniej niż miesiąc pozwolił zaszczepić wszystkich najważniejszych pracowników linii.

Centrum Medyczne Etihad stało się centrum szczepień, a linie dopięły wszelkich starań, by pracownicy jak najszybciej mogli poddać się szczepieniu przeciw COVID-19. Strategia się powiodła, jest to ewenement na skalę światową i na pewno pozwoli Etihad szybciej wrócić do normalności.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.