Etihad wprowadza całkowicie płatny wybór miejsca w samolocie

Etihad zamknęło ostatnie drzwiczki, które pozwalały pasażerom za darmo wybrać fotel w samolocie. Od końca listopada wybór miejsca na zakupiony lot będzie płatny w każdym możliwym wypadku.

Fot: Klára S, Pixabay

Narodowa emiracka linia lotnicza Etihad postanowiła całkowicie zrezygnować z bezpłatnego wyboru miejsca przez pasażerów w samolocie. Nowe zasady wejdą już od końca listopada, a teraz każdy, kto nie wykupi sobie miejscówki na lot, otrzyma losowy fotel. Jego zmiana będzie się wiązać z dodatkową opłatą. Chociaż… będzie to tylko uszczelnienie sposobu na wybór bezpłatnego miejsca, bo przewoźnik wprowadził płatny wybór fotela w samolocie już w 2018 roku.

Brak możliwości bezpłatnego wyboru miejsca

Do końca listopada 2023 roku istniała opcja na wybranie sobie bezpłatnego miejsca przy locie linią Eithad. Kiedy uruchamiała się odprawa online, czyli na 30 godzin przed startem lotu, można było wybrać za darmo miejsce, które nie zostało wcześniej wykupione. Niestety opcja ta zniknie 28 listopada. Teraz do samego końca odprawy będzie można wykupić sobie miejscówkę – jeśli tego nie zrobimy, to dostaniemy losowe miejsce. Zmiana fotela będzie wtedy dostępna tylko za dodatkową opłatą. Najdroższe miejsca będą w przedniej części samolotu, najtańsze z tyłu samolotu.

Źródło: onemileatatime.com/news/etihad-seat-assignment/

Tło: Fabian Joy, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.