Etihad i Emirates wznawiają loty

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zgodziły się na przywrócenie niektórych połączeń emirackich linii. Pierwsze rejsy odbędą się już za kilka dni.

zdjęcie: pkozmin, Mr_Worker / Pixabay

Emirates wykonają pierwsze loty 6 kwietnia 2020 r. z Dubaju do Londynu-Heathrow (5 razy w tygodniu), Brukseli, Frankfurtu, Paryża i Zurychu – 4 razy w tygodniu. Rejsy będą dostępne tylko dla pasażerów odlatujących z ZEA. Stacjonujące w Abu Zabi linie Etihad rozpoczną działalność operacyjną 5 kwietnia 2020 r. Przewoźnik poleci m.in do Amsterdamu, Bangkoku, Dżakarty, Manili, Melbourne i Seulu-Incheon.

Jak podaje portal Pasażer, podczas rejsów napoje i posiłki będą podawane w taki sposób, aby kontakt między załogą i pasażerami był jak najmniejszy. Ponadto, nie będą dostępne m.in. materiały do czytania.

Zobacz: Zjednoczone Emiraty Arabskie wstrzymują wszystkie loty

– Nasze ograniczone usługi pasażerskie przeznaczone są dla podróżujących spełniających wymogi wjazdu określone przez kraje docelowe. Zdecydowaliśmy się uruchomić je dla naszych klientów, którzy chcą wrócić do swoich krajów i rodzin. Chcemy podziękować rządowi ZEA i wszystkim  partnerom za wsparcie w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania lotów. Mamy nadzieję na jak najszybszy powrót do działalności w pełnym zakresie – powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny i prezes grupy Emirates.

25 marca 2020 r. rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformował, że wszystkie loty pasażerskie do i z kraju zostają zawieszone na dwa tygodnie. W związku z tym, linie Emirates i Etihad musiały zawiesić swoje połączenia.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.