Ethiopian planuje uruchomić loty z Warszawy do Addis Abeby

Dyrektor handlowy Ethiopian Airlines Lemma Yadecha powiedział w wywiadzie z portalem Airliners.de, że chcą, aby za dziesięć lat w siatce połączeń Ethiopiana znalazły się wszystkie najważniejsze miasta Europy Wschodniej. Najważniejszym celem jest Praga, następna w kolejce ma być Warszawa.

Dość obszernego wywiadu niemieckiemu portalowi udzielił Lemma Yadecha, czyli dyrektor handlowy linii lotniczej Ethiopian Airlines, narodowego przewoźnika z Etiopii. Istotna część rozmowy była poświęcona prawdopodobnym nowym kierunkom ze stolicy Etiopii na Stary Kontynent. Yadecha zdradził, że najważniejszymi celami ekspansji dla Ethiopiana ma być Polska i Czechy.

W pierwszej kolejności linia lotnicza z Etiopii planuje uruchomić loty bezpośrednie do stolicy Czech, Pragi. Drugie miasto, które ma zostać połączone bezpośrednio ze stolicą Etiopii, ma być Warszawa. Nie wiadomo jednak kiedy stolica Polski miałaby otrzymać takie połączenie, ale dyrektor w wywiadzie deklaruje, że Ethiopian planuje zakończyć ekspansję na tę część Europy do 2035 roku.

Ethiopian Airlines to prawdopodobnie najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Afryce, więc jej otwarcie rąk na dalszą część Europy jest naturalną koleją rzeczy. Etiopski przewoźnik celuje też w umocnienie swojej pozycji w Niemczech, które są dla nich jednym z najważniejszych rynków na Starym Kontynencie. W najbliższych planach Ethopian chce uruchomić jeszcze bezpośrednie połączenie z Monachium do Addis Abeby.

Źródło/ Tło: Fabian N., Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.