Ethiopian Airlines planuje europejską ekspansję. Na liście Warszawa

Ethiopian Airlines ogłosiło swoje plany europejskiej ekspansji, obejmujące dodanie kilku kluczowych destynacji, w tym Warszawy, do swojej sieci połączeń.

Foto: byeangel/ Unsplash

Ethiopian Airlines, flagowy przewoźnik Etiopii, zapowiedział swoje zamiary rozszerzenia tras o kilka nowych europejskich miast. Wśród planowanych lokalizacji znalazły się m.in. Lizbona, Dublin, Amsterdam i Warszawa. Ponadto, linie lotnicze rozważają uruchomienie lotów do Szkocji, chociaż szczegóły odnośnie tych nowych połączeń nie zostały jeszcze ujawnione.

Decyzja o włączeniu Warszawy do planów ekspansji Ethiopian Airlines wiąże się z członkostwem linii w sojuszu Star Alliance, do którego należą również Polskie Linie Lotnicze LOT. Ta strategiczna inicjatywa może okazać się korzystna nie tylko dla pasażerów, ale również dla obu linii lotniczych, wzmacniając sieć połączeń i możliwości podróży pasażerów z Polski i Afryki do innych regionów świata.

Planowane rozszerzenie oferty lotniczej na nowe europejskie destynacje wiąże się z naturalnym ryzykiem konkurencji na rynku lotniczym. Dlatego też, pomimo zapowiedzi rozwoju sieci połączeń, Ethiopian Airlines nie podały dokładnych szczegółów dotyczących dat i częstotliwości lotów na nowe trasy, co związane jest z troską o strategię biznesową.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.