Ethiopian Airlines ogłosiły start połączenia do Warszawy

Od 31 marca br. Lotnisko Chopina w Warszawie powita nową, letnią siatkę połączeń. Znajdzie się w niej długo ogłaszane połączenie do stolicy Etiopii, Addis Abeby.

Addis Abeba, foto: Kaleab/ Unsplash

Nowa siatka połączeń, która wchodzi w życie w marcu, przyniesie pasażerom możliwość podróży do Addis Abeby bezpośrednio z Warszawy. Pierwszy lot między Polską a Etiopią jest planowane na czerwiec tego roku, stawiając stolicę Polski jako ważny punkt na mapie lotniczych tras do Afryki.

Od czerwca z Warszawy do Addis Abeby na pokładzie Ethiopian Airlines

Planowane jest uruchomienie lotów na trasie Warszawa-Addis Abeba cztery razy w tygodniu. Chociaż sprzedaż biletów nie została jeszcze uruchomiona, ogłoszenie tego nowego połączenia budzi duże zainteresowanie wśród podróżnych, otwierając nowe perspektywy podróży do Afryki z Polski.

Dodanie Warszawy do sieci połączeń Ethiopian Airlines to znaczący krok w rozbudowie oferty lotniczej na lotnisku Chopina. Połączenie z Addis Abebą będzie drugą regularną trasą do Afryki, bezpośrednio po linii do Kairu.

Źródło: ethiopianairlines.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.