Enter Air uruchomi loty z Gdańska do Kenii

Zgodnie z informacją przekazaną przez biuro podróży TUI, w grudniu 2023 roku uruchomi wycieczki z Gdańska do Kenii. Loty do Mombasy będą realizowane przez samoloty polskiego przewoźnika Enter Air.

Foto: Riik@mctr/ Flickr

W siatce gdańskiego lotniska w sezonie zimowym 2023/24 po raz pierwszy zagości Kenia. Jest to możliwe dzięki współpracy biura podróży TUI z linia lotniczą Enter Air.

Pierwszy zaplanowany lot z Pomorza do Mombasy w Kenii ma odbyć się 20 grudnia 2023 roku. Ostatni natomiast przewidziano na 13 marca 2024 roku.

Samolot odleci z Gdańska o godz. 8:20, by wylądować na lotnisku w Mombasie o godz. 20:45. W drogę powrotną do Polski maszyna wystartuje o godzinie 21:35, przylot na pomorskie lotnisko jest planowane na godz. 6:30 następnego dnia. Loty będą odbywać się z około godzinną przerwą techniczną w egipskiej Hurghadzie. Trasę obsłużą samoloty wąskokadłubowe Boeing 737-800 lub Boeing MAX 8.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.