Emirates zwiększają częstotliwość lotów z Dubaju do Melbourne

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Już nie jeden, ale dwa loty dziennie będą wykonywać Airbusy A380 linii Emirates na trasie z Dubaju do Melbourne. Od 1 maja największe samoloty pasażerskie świata będą odbywać 14 lotów tygodniowo z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich do jednego z najważniejszych ośrodków miejskich w Australii.

Fot: Panorama Melbourne/ Dmitry Osipenko, Unsplash

Linie lotnicze Emirates oraz władze stanu Wiktoria w Australii w drodze rozmów doszły do istotnego porozumienia, czego efektem będzie dodanie do siatki połączeń drugiego codziennego lotu na trasie pomiędzy Dubajem a Melbourne. Jak możemy wyczytać w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, zmiana ma wejść w życie już 1 maja.

Dodanie kolejnego lotu ma zwiększyć ilość turystów przybywających do Melbourne i pomóc odżyć Australii po trudnym okresie pandemii. Dla Emirates natomiast będzie to podkreśleniem dominacji na rynku, jako linii lotniczej, która jest w stanie dolecieć w każde miejsce na świecie, oferując pasażerom komfortowe warunki na pokładzie.

Zmiana ta pozwoli zwiększyć przepustowość przewozu o nawet 800 pasażerów na dzień. Tak duża ilość miejsc jest dostępna dzięki Airbusowi A380, czyli największemu samolotowi pasażerskiemu, który jest oddelegowany do obsługi tej trasy.

Emirates bardzo mocno stawia na rynek w Australii. Bezpośrednio z Dubaju możemy dolecieć do miast takich jak: Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth. Bilety na te trasy możecie kupić TUTAJ.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.