Emirates zawiesza loty do Australii

Emirates ze skutkiem natychmiastowym zawiesza swoje połączenia lotnicze z Australią. Powodem są restrykcje narzucane po wylądowaniu na pracowników linii.

Linie Emirates zawieszają na czas nieokreślony swoje połączenia lotnicze z trzema australijskimi miastami: Brisbane, Melbourne i Sydney. Wiąże się to z łącznym wycofaniem 76 lotów miesięcznie między tymi państwami.

Powodem zawieszenia lotów są ostre restrykcje wprowadzone przez australijski rząd na przewoźników obsługujących międzynarodowe połączenia do Australii. Na miejscu obowiązkowe jest testowanie pilotów i personelu pokładowego, a w przypadku uzyskania testu dodatniego osoba zakażona musi udać się na wymaganą kwarantannę. Reszta załogi może wrócić do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, lecz samolot musi być pusty. Linia argumentuje, że takie restrykcje powodują zbyt dużo kłopotów operacyjnych i ryzyko powrotów na pusto jest zbyt duże.

Jedynym wyjątkiem są jednak loty do Perth, które nadal będą realizowane 2 razy w tygodniu.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.