Emirates wznawia loty do Tokio-Haneda

Emirackie linie lotnicze ogłosiły ponowne uruchomienie połączenia z Dubaju na japońskie lotnisko Tokio-Haneda. Pierwszy lot odbędzie się w kwietniu 2023 roku.

Tokio, foto: Jezael Melgoza/ Unsplash

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawiusa, Emirates wznowi loty z Dubaju do położonego najbliżej centrum Tokio portu Haneda.

Połączenie wystartuje 2 kwietnia br. i będzie realizowane każdego dnia. Samolot odleci ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godz. 7:50, by wylądować na lotnisku Tokio-Haneda o godz. 22:35. W drogę powrotną na Półwysep Arabski maszyna wystartuje o godzinie 00:05, przylot na lotnisko w Dubaju jest zaplanowany na godz. 6:20. Trasę obsłuży Boeing 777.

Wznowienie tego połączenia świadczy o nieustannym wsparciu Emirates dla japońskich podróży i ożywienia turystyki po pandemii, zaspokajając rosnący popyt na podróże międzynarodowe i zwiększając ruch przyjazdowy z kluczowych rynków w całej globalnej siatce połączeń. Od uruchomienia połączenia w 2013 r. do wybuchu pandemii, Haneda zawsze była jednym z kluczowych punktów siatki połączeń Emirates w zakresie handlu i turystyki – poinformowały linie Emirates.

Bilety na połączenie można już kupić na stronie przewoźnika.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.