Emirates stopniowo likwidują papierowe karty pokładowe

W maju tego roku linie lotnicze Emirates wprowadziły istotną zmianę w swoim systemie obsługi podróżnych, przyspieszając proces odprawy i przy okazji dbając o środowisko. Dotyczy to przede wszystkim kwestii tradycyjnych papierowych kart pokładowych.

Foto: Fabian Joy/ Unsplash

Od tej pory większość pasażerów Emirates, odprawiających się w Terminalu 3, może zapomnieć o klasycznych papierowych kartach pokładowych. Zamiast nich podróżni otrzymują mobilne karty pokładowe, dostarczane pocztą elektroniczną lub SMS-em. To rozwiązanie, które przyspiesza i ułatwia proces odprawy, jednocześnie eliminując konieczność drukowania wielu dokumentów, co ma pozytywny wpływ na środowisko.

Podróżujący, którzy dokonują odprawy online, mają opcję dodać kartę pokładową do swojego Apple Wallet lub Google Wallet. Alternatywnie, mogą pobierać ją bezpośrednio z dedykowanej aplikacji Emirates. Jednak to nie koniec udogodnień. Potwierdzenie nadania bagażu rejestrowanego również jest teraz przesyłane elektronicznie.

Mobilna karta pokładowa to nie tylko wygoda. Ponadto pasażerowie mogą z niej korzystać na różnych etapach podróży, także na terenie Dubai Duty Free.

Źródło: emirates.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.