Emirates powróci na trasę Dubaj-Londyn z Airbusem A380

Od 10 grudnia linie lotnicze Emirates mają wznowić latanie na trasie z Dubaju na London-Gatwick Airbusem A380. Oznacza to, że na drugie co do wielkości londyńskie lotnisko powróci największy samolot pasażerski świata.

Fot: Lotnisko London-Gatwick/ Hunter Desportes/ Źródło

Londyn był zawsze bardzo ważnym miejscem na mapie lotów linii Emirates. Przeloty między stolicą Wielkiej Brytanii i Dubajem cieszyły się ogromną popularnością wśród podróżnych przed pandemią. Coraz lepsza sytuacja pandemiczna na świecie jest przyczyną powrotu zainteresowania pasażerów tą trasą.

Przewoźnik nie spodziewał się nawet aż tak dużego powrotu zainteresowania rejsami do Londynu. Z tego powodu linie Emirates zdecydowały się latać Airbusami A380 do południowego Londynu, a nie Boeingami 777. Samoloty mają latać codziennie od 10 grudnia przynajmniej do końca stycznia, a lot ma trwać około 8 godzin.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.