Emirates planują otworzyć “mosty lotnicze” do Europy

Emiracki przewoźnik planuje otworzyć z europejskimi krajami tzw. mosty lotnicze, które umożliwią pasażerom podróżowanie bez odbywania kwarantanny. Wszystko za sprawą stopniowego łagodzenia restrykcji.

Dubaj, zdjęcie: paweldotio/ Unsplash

– Budowanie mostów powietrznych jest obecnie bardzo ważne. Dzięki porozumieniom, można by zrobić to między miastami, tak aby umożliwić obywatelom i mieszkańcom obu krajów wjazd i wyjazd bez konieczności poddawania się kwarantannie. Rozpoczęliśmy już rozmowy na ten temat z władzami krajów i miast w Europie – mówił w wywiadzie dla Al Arabiya Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Przewoźnik wykonuje obecnie połączenia do 30 miast, ale Al Redha zaznaczył, że ​​liczba ta wzrośnie.

– Od lipca będziemy realizować nowe połączenia po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń od krajów – dodał.

Władze Emirates starają się powoli poszerzać swoją siatkę. Od maja przewoźnik ogłosił loty do Bahrajnu, Londynu, Manchesteru, Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Kopenhagi, Dublina, Kabulu, Kairu, Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Seulu, Kuala Lumpur, Zurychu, Wiednia, Amsterdamu, Singapuru, Dżakarty, Tajpej, Hongkongu, Perth, Brisbane, Sydney, Melbourne i Manili.

Źródło: Al Arabiya

Autor:

Wiktor Kusak

Uczeń liceum pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się ekonomią oraz geografią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.