Emirates oferują darmowe ubezpieczenie od koronawirusa

Linie z siedzibą w Dubaju wprowadziły całkowicie darmowe ubezpieczenie na wypadek zachorowania na koronawirusa. Nowa usługa obejmuje osoby podróżujące liniami Emirates do 31 października 2020 r.

Ubezpieczenie, które jest zawarte w cenie biletu, przysługuje każdemu klientowi, niezależnie od klasy podróży i kierunku. Co więcej, polisa obowiązuje przez 31 dni od daty wylotu.

– Wiemy, że ludzie pragną latać, gdy granice na całym świecie stopniowo się otwierają, ale szukają elastyczności i pewności, gdyby podczas ich podróży wydarzyło się coś nieprzewidzianego – powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group.

Ubezpieczenie jest przyznawane każdemu automatycznie. Emiracki przewoźnik pokryje koszty leczenia do 150 tys. euro i koszty kwarantanny do maksymalnie 100 euro dziennie przez okres 14 dni.

– To inwestycja z naszej strony, ale na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów i wierzymy, że z zadowoleniem przyjmą tę inicjatywę – dodał Al Maktoum.

Celem nowo wprowadzonej usługi jest zachęcenie potencjalnych pasażerów, by nie rezygnowali z podróży lotniczych w czasie pandemii koronawirusa.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.