Ekwador rezygnuje z restrykcji wjazdowych

Obecnie osoby podróżujące na terytorium Ekwadoru, w tym również na Wyspy Galapagos zwolnione są z przedstawienia dokumentów dotyczących COVID-19. Zmiany w przepisach weszły w życie od 20 października 2022 roku.

Ekwador, foto: Hubert Pleskot

Ekwador to kolejny kraj Ameryki Południowej, którego władze postanowiły znieść ograniczenia wjazdowe wprowadzone z powodu pandemii COVID-19. Wcześniej taką decyzję podjęły rządy Argentyny i Gujany.

Obecnie, aby móc podróżować do Ekwadoru, w tym również na należące do niego Wyspy Galapagos nie trzeba okazywać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Nowe przepisy obowiązują od 20 października.

Dalej jednak istnieje nakaz wypełnienia przez wszystkich podróżnych specjalnej deklaracji zdrowia, którą można znaleźć na stronie declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec. Dokument należy wypełnić przed wylotem do Ekwadoru.

Dodatkowo informujemy, że obywatele Polski zwolnieni są z obowiązku uzyskania wizy podczas podróży do Ekwadoru. Tyczy się to pobytów trwających nie dłużej niż 90 dni.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.