Egipt postanowiły stworzyć pierwsze podwodne muzeum morskie

Władze Egiptu zdecydowały się zatopić w Morzu Czerwonym 15 okrętów marynarki wojennej. Dzięki temu ma zostać stworzone pierwsze podwodne muzeum morskie w całym Egipcie.

Fot: Rinaldo Vadi, Unsplash

Władze państw mają często różne pomysły, aby przyciągnąć do ciebie większą ilość turystów. Na ciekawe zagranie zdecydował się Egipt, który postanowił stworzyć swoje pierwsze muzeum morskie. Według najnowszych informacji projekt był już planowany od lat. Na dnie w pobliżu Hurghady mają spocząć okręty wojenne. Ma być ich aż 15.

Nowa morska atrakcja Egiptu

Według władz Egiptu te okręty marynarki wojennej mają wyjątkową historię i mają pełnić funkcję nauczyciela historii oraz świetnej atrakcji turystycznej, która przyciągnie wielu turystów do siebie. Projekt ma też odciążyć naturalne rafy koralowe. Są one w ostatnich kilkunastu latach masowo eksponowane przez nurków. Dzięki nowej atrakcji uwaga ma zostać od nich odciągnięta, a rafy będą mogły naturalnie się odtwarzać i uzdrawiać.

Źródło: turystyka.rp.pl/zanim-wyjedziesz/art38890831-w-egipcie-powstanie-nowa-atrakcja-dla-turystow-rzad-zatopi-pietnascie-okretow

Zdjęcie w tle: Molly Des Jardin, Flickr

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.