EasyJet znosi obowiązek noszenia maseczek na pokładzie

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Linie lotnicze EasyJet opublikowały aktualizację zasad dotyczących noszenia maseczek na twarzy podczas lotu. Pasażerowie nie będą musieli już zasłaniać ust i nosa, jeśli w państwie wylotu i przylotu nie są one zobowiązujące prawnie. W ciągu najbliższych tygodni obowiązek ma zostać zniesiony całkowicie.

EasyJet informuje swoich pasażerów w najnowszym komunikacie o mocno zmienionych zasadach dotyczących zasłaniania ust i nosa na pokładach ich samolotów. Linia lotnicza nie będzie już wymagać od pasażerów i załogi noszenia maseczek przez cały lot. Warunkiem jest jednak brak prawnego wymogu noszenia maseczek na obu końcach trasy.

W praktyce oznacza to fakt, że jeśli ktoś wybiera się liniami EasyJet z Polski do Wielkiej Brytanii, to nie jest od niego wymagane noszenia maseczki na pokładzie. Jeśli natomiast ktoś planowałby lecieć do Niemiec, to maseczki będą nadal obowiązywać.

Skąd ta różnica? W Polsce i Wielkiej Brytanii nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Takie same przepisy obowiązują podczas lotów liniami EasyJet np. do Danii, Węgier czy Islandii.

Jedynym wyjątkiem w Wielkiej Brytanii jest Szkocja, która nadal utrzymuje obowiązek zasłaniania ust i nosa. EasyJet zapewnia jednak, że w ciągu kilku następnym miesięcy maseczki mają być już całkowicie niepotrzebne na ich pokładach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.