Dzięki nowej egzotycznej trasie dolecimy z Azorów na Bermudy

Nowe połączenie w siatce lotów Azores Airlines to świetna informacja zarówno dla mieszkańców wysp, jak i miłośników nietypowych tras lotniczych. Bezpośrednie trasa będzie łączyć ze sobą portugalskie Azory z Bermudami.

Airbus A321neo Azores Airlines/ BriYYZT// commons.wikimedia.org

Nowe egzotyczne połączenie zainicjowane przez Azores Airlines będzie realizowane od lata 2021, raz w tygodniu nowym Airbusem A321neo. Portugalska linia chce w ten sposób ożywić ruch transatlantycki. Dodatkowo wielu mieszkańców Azorów pracuje na Bermudach, więc bezpośrednie połączenie na pewno bardzo się im przyda.

Rejs będzie przebiegać przez Ocean Atlantycki, a samolot pokona odległość prawie 4000 kilometrów.

Azores Airlines to niewielka portugalska linia lotnicza z siedzibą na Azorach. Ma małą flotę Airbusów, która obsługuje loty do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Portugalii czy Niemiec.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.