Dwór z Downton Abbey na Airbnb. Co zrobić, aby spędzić noc w iście szlacheckiej atmosferze?

Fani serialu oraz filmu pełnometrażowego (który już jest w kinach) mają okazję spędzić noc w znanym dworze, gdzie kręcono obie produkcje. Kandydatów będą wybierać sami właściciele posiadłości. Wszystko to, za pośrednictwem Airbnb.

Zdjęcie: Airbnb

Highclere Castle znajdujący się w angielskim Hampshire jest odpowiednikiem dworku z Downton Abbey, w którym dwóch szczęśliwców wkrótce będzie mogło spędzić noc. Organizatorzy z góry narzucili termin pobytu – wtorek, 26 listopada.

Hrabia i Hrabina Carnarvon, formalni właściciele posiadłości, sami będą wybierać kandydatów. W ramach wizyty przewidziany jest uroczysty drink z gospodarzami oraz obiad w sali jadalnej obsługiwany przez dworskiego kamerdynera. Na koniec dnia zostanie podana kawa w prywatnej bibliotece pary.

— To absolutny przywilej i ogromna przyjemność, aby nazywać Highclere Castle swoim domem. Jestem zachwycona, mogąc się nim podzielić i zapewnić [komuś] niesamowity pobyt w ramach Airbnb — powiedziała Hrabina Carnarvon.

Entuzjazm arystokratki podziela również Hadi Moussa, przedstawiciel Airbnb na Europę Północną. Podkreśla, że będzie to pobyt magiczny, którego podróżujący nie zapomną do końca życia.

Szczegóły pobytu przedstawione są na Airbnb. Potencjalni kandydaci mogą wysyłać swoje podania 1 października od godziny 12:00 (13:00 czasu polskiego). W swoich uzasadnieniach muszą pokazać, że są prawdziwymi fanami Downton Abbey. Właściciele wybiorą tylko tych, którzy „naprawdę zasługują na pobyt w Highclere Castle”.

Przyjemność spędzenia nocy w filmowym dworku to koszt rzędu 150 funtów (niespełna 590 zł).

Zdjęcie: Airbnb

Zdjęcie: Airbnb

Zdjęcie: Airbnb

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.