Dwoje turystów zginęło w wypadku pod Delicate Arch

Feralni turyści pochodzili z Kalifornii. 60-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna zginęli podczas porannej, pieszej wędrówki w Parku Narodowym Arches w Moab w stanie Utah, szlakiem w pobliżu charakterystycznego i popularnego naturalnego, kamiennego łuku Delicate Arch (po polsku: Delikatnego Łuku).

fot. Strauss Western, Unsplash

Wypadek przeżył spokrewniony z parą 30-letni mężczyzna. Został przewieziony samolotem do szpitala. Przyczyną mogły być niebezpieczne, zimowe warunki. Para prawdopodobnie poślizgnęła się i spadła z dużej wysokości.

W konsekwencji wypadku, szlak do Delikatnego Łuku został na krótko zamknięty po to, by można było przeprowadzić dochodzenie. Po ponownym otwarciu władze parku wystosowały na Twitterze ostrzeżenie dla turystów.

Park Narodowy Arches jest co roku odwiedzany przez 1,5 miliona turystów, których przyciąga tu ponad 2000 łuków z kamienia naturalnego, setki strzelistych szczytów i imponującej wielkości skały.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/news/article-7741533/Two-tourists-killed-falling-hiking-trail-iconic-Delicate-Arch-Utah.html

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.