Dwie nowe wakacyjne trasy z Radomia

W systemie rezerwacyjnym Polskich Linii Lotniczych LOT pojawiły się nowe połączenia z lotniska w Radomiu. Z Mazowsza w wakacje polecimy do Ochrydy w Macedonii Północnej i Podgoricy w Czarnogórze.

Fot: Jezioro Szkoderskie w Czarnogórze/ Boudewijn Boer, Unsplash

Lato na lotnisku w Radomiu zapowiada się interesująco. Polski przewoźnik w najbliższym sezonie wakacyjnym uruchomi z najnowszego polskiego lotniska dwa nowe kierunki, wznowi dwa nowe kierunki na wakacje i niestety usunie jedno połączenie ze swojej siatki.

Niestety wśród dobrych informacji musiała znaleźć się też jedna zła – LOT przestanie latać z Radomia do Paryża. Ostatni samolot do stolicy Francji z lotniska Warszawa-Radom odleci 2 stycznia. Prawdopodobnie ma to związek z problemami z przepustowością paryskich lotnisk, które są zapowiadane na pierwsze miesiące 2024 roku.

Nowe połączenia z Radomia na lato

Polskie linie lotnicze LOT uruchomią na sezon letni dwa nowe połączenia z Radomia: do stolicy Czarnogóry, Podgoricy, oraz do Ochrydy, pięknie położonego nad Jeziorem Ochrydzkim miasta w Macedonii Północnej. Loty do Ochrydy będą wykonywane raz w tygodniu, w poniedziałki, od 24 czerwca do 30 września, a do Podgoricy też raz w tygodniu, w każdą niedzielę, od 23 czerwca do 29 września.
Wznowione zostaną też dwa kolejne kierunki, które latały już w wakacje rok temu z Radomia: do Tirany w Albanii i Prewezy w Grecji. Połączenie do Tirnay wystartuje 16 czerwca, a do Prewezy 14 czerwca.

Nowe połączenia to idealna okazja na zaplanowanie wakacji z wylot z lotniska Warszawa-Radom. Bilety już można kupić na stronie u przewoźnika. Nowe trasy prawdopodobnie są uruchamiane w połączeniu z touroperatorami turystycznymi.

Źródło: lot.com/pl/pl/loty/loty-do-europy/loty-do-macedonii-polnocnej/loty-do-ochrydy/loty-z-radomia-do-ochrydy

Tło: Milana Jovanov, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.