Dwa nowe połączenie do Polski na Jarmarki Bożonarodzeniowe

Tanie linie lotnicze Jet2.com uruchomią dwie nowe trasy z Krakowa: do Belfastu i Liverpoolu. Trasy będą obsługiwane tylko od końca listopada do połowy grudnia, specjalnie na jarmarki przed Bożym Narodzeniem.

Fot: Dan Stephens, Unsplash

Tania linia lotnicza Jet2.com z Wielkiej Brytanii zdecydowała się na otworzenie dość nietypowych, sezonowych połączeń z Polski na Wyspy Brytyjskie. Przewoźnik poleci z Krakowa do Liverpoolu i Belfastu, ale tylko od końcówki listopada do połowy grudnia 2024 roku. Czemu na tak krótko? Nowa trasa ma zapewnić podróżnym z Wielkiej Brytanii łatwy dostęp do krakowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Z Wielkiej Brytanii do Krakowa na Jarmarki Bożonarodzeniowe dzięki Jet2.com

Obie trasy, czyli z Krakowa do Liverpoolu i z Krakowa do Belfastu wystartują 29 listopada i skończą się już 16 grudnia. Będą obsługiwane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Skąd pomysł na tak krótką trasę? Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie obrósł się dużą sławą, szczególnie na wyspach. Najprawdopodobniej to trasy specjalnie pod Brytyjczyków, którzy będą chcieli poczuć klimat świąt na krakowskim jarmarku i pospacerować po przyozdobionym Rynku Głównym.

Źródło: www.jet2.com/en/flights/new-routes

Tło: jarmark Bożonarodzeniowy w Liverpoolu/ Korng Sok, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.