Dwa nowe połączenia Ryanaira z Gdańska: do Włoch i Szwecji

W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika pojawiły się dwie nowe trasy z Portu Lotniczego Gdańsk: do miasta Skellefteå na północy Szwecji i włoskiego Brindisi.

Fot: widok na miasto Skellefteå/ Skellefteå kommun, Unsplash

Każdy fan lotnictwa uwielbia ogłaszanie nowych tras z polskich lotnisk. W tym wypadku szczęściarzami są mieszkańcy Pomorza i okolic, bo lotnisko w Gdańsku zyska na sezon letni dwie interesujące trasy: do szwedzkiego Skellefteå i włoskiego Brindisi.

Nowe trasy z Gdańska do Szwecji i Włoch

Nowe połączenia z Trójmiasta wystartują już na początku sezonu letniego 2024. Z Portu Lotniczego Gdańsk polecimy do Skellefteå w Szwecji od 2 kwietnia 2 razy w tygodniu, we wtorki i sobotę. Loty do Brindisi będą wykonywane od 1 maja również dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele.

Bardzo ciekawie zapowiadają się świeże kierunki z gdańskiego lotniska. Skellefteå to miasto na północy Szwecji. Jest to miasto oparte o kopalnie i leśnictwo, dobre do pracy, ale także wypoczynku na łonie natury. Drugim kierunkiem jest Brindisi, miasto na samym końcu pięty włoskiego buta. Brindisi to brama do urokliwej Apulii, idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek lub szybkiego city-breaka.

Źródło: www.ryanair.com/pl/pl

Tło: Valerio Giannattasio, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.