Dwa nowe paczkomaty na polskich lotniskach dla przedmiotów, które nie przeszły kontroli

Na lotniskach w Katowicach i Wrocławiu pojawiły się paczkomaty, które będą pełnić bardzo specyficzną funkcję. Pasażerowie będą mogli nadać w nich rzeczy, które nie przeszły kontroli bezpieczeństwa i wysłać je do domu.

Fot: Port Lotniczy Wrocław na Facebooku

Od kilku miesięcy na Lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonuje paczkomat firmy InPost. Jest on specjalnie dedykowany dla pasażerów, którzy będą mieli problem ze swoim bagażem podczas kontroli bezpieczeństwa – jeśli zabiorą ze sobą coś niedozwolonego, będą mogli to wysłać do domu. Usługa musi cieszyć się sporym zainteresowaniem, bo właśnie zostały otworzone kolejne takie paczkomaty: na lotnisku w Katowicach i w porcie lotniczym we Wrocławiu.

Nowe paczkomaty na lotniskach we Wrocławiu i Katowicach

Jako przykład podajmy sobie następującą sytuację: lecisz na wakacje z rodziną, pakujesz się do walizki i zadowolony przyjeżdżasz na lotnisko. Podczas kontroli bezpieczeństwa okazuje się, że twoje ulubione perfumy przekraczają 100 mililitrów i nie możesz ich ze sobą zabrać. W takiej sytuacji mógłbyś je albo zostawić i prawdopodobnie nigdy więcej ich nie zobaczyć, albo od razu je wyrzucić. Właśnie do takich sytuacji są przygotowane paczkomaty od firmy InPost. Jeśli pasażer będzie posiadał przy sobie coś, co nie może przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, już nie musi tego wyrzucać – może bez problemu nadać paczkę na lotnisku przez paczkomat do domu lub innego wskazanego przez siebie adresu.

Nowe paczkomaty firmy InPost dla „przedmiotów nielotów” stanęły na wrocławskim lotnisku Wrocław-Strachowice i w katowickich Pyrzowicach. Nie trzeba martwić się kopertą i tym podobnymi, wszystko będzie już przygotowane przy paczkomacie. We Wrocławiu taki paczkomat znalazł się po lewej stronie od wejścia do kontroli bezpieczeństwa, a w Katowicach mniej więcej w tym samym miejscu, ale w Terminalu B. Na ten moment więc z paczkomatu na lotnisku w Katowicach będą mogli skorzystać tylko ci, którzy będą odlatywać z najnowszego Terminala B. Czy w przyszłości powstanie drugi paczkomat w Terminalu A? Jeszcze nie ma potwierdzenia, ale jest takie duże prawdopodobieństwo.

Źródło: https://turystyka.rp.pl/lotniska/art39697731-na-katowickim-lotnisku-stanal-paczkomat-wazne-ulatwienie-dla-pasazerow oraz www.facebook.com/airport.wroclaw/posts/pfbid07tfrbyD91LGrb9yEAEPzBHWXE2ujLiDEchqfRdaAdgG58yBMRak4Qxu3schEDTFZl

Tło: Radosław Botev, CC BY 3.0 pl

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.