Dubrownik: ulica Stradun zarasta trawą

Słynny deptak w Dubrowniku opustoszał z powodu nałożonych obostrzeń. Przez pandemię koronawirusa, ulica zaczęła porastać trawą.

Ulica Stradun stała się miejscem wymarłym, na którym zobaczyć można jedynie gołębie. Kwarantanna spowodowała, że mieszkańcy miasta pozostają w domach. Miejscowi nie przypominają sobie, aby kiedykolwiek ulica była tak zarośnięta trawą.

– Ulice Dubrownika są dziś puste. Na Stradun zaczęła rosnąć trawa. To znak, że nadejdą lepsze czasy. Ponieważ natura walczy. To znak, że po deszczu przychodzi słońce, że po smutku przychodzi szczęście… że po chorobie przychodzi zdrowie. Jesteśmy w tym razem – czytamy pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie przez właścicieli jednej z restauracji.

Licząca ok. 300 metrów ulica Stradun znajduje się na Starym Mieście. Deptak rozciąga się  pomiędzy dwiema bramami miejskimi Pile i Peskarija. Na początku i końcu ulicy znajdują się dwie fontanny i dwie dzwonnice. 

Źródło: WP

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.