Dubaj: zmiany rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

Urząd Dróg i Transportu (RTA) oświadczył, że rozkłady jazdy transportu publicznego w Dubaju zostaną zmienione w celu dostosowania do nowego tygodnia pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zmiany wejdą w życie 3 stycznia 2022 r.

Foto: Thanzi Thanzeer/ Unsplash

Czerwone i zielone linie metra w Dubaju będą kursować od poniedziałku do czwartku od 5:00 do 1:15. W piątek i sobotę metro będzie jeździło w godzinach od 5:00 do 2:15. Z kolei w niedzielę pierwszy kurs rozpocznie się o 8:00, a ostatni zakończy się o 1:15 następnego dnia.

Dubajskie tramwaje będą kursowały od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 1:00. Natomiast w niedziele będą jeździły od 9:00 do 1:00 następnego dnia.

Jak poinformowało RTA, nie będzie zmian w systemie parkingowym co oznacza, że w piątki i święta nie będą naliczane żadne opłaty.

Warto również zaznaczyć, że od 2 lutego 2022 r. zmienią się godziny zamknięcia pływającego mostu. Będzie on nieczynny od 22:00 w sobotę do 6:00 w poniedziałek.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.