Dubaj: zautomatyzowane kioski z power bankami na ulicach miasta

W Dubaju pojawił się nowy pomysł ułatwiający podróżującym utrzymanie naładowanych urządzeń elektronicznych. Firma iCharge wprowadziła na ulice miasta zautomatyzowane kioski z przenośnymi powerbankami, dostępnymi dla użytkowników za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej. To wygodne rozwiązanie umożliwia wypożyczanie i zwracanie powerbanków w dowolnym miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Foto: Marta Wiśniewska

iCharge to nowatorska sieć kiosków oferujących przenośne powerbanki w pełni zautomatyzowane dla mieszkańców i turystów w Dubaju. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy mogą wygodnie wypożyczać i zwracać powerbanki, eliminując potrzebę noszenia własnego powerbanka.

Korzystanie z usług iCharge jest niezwykle proste. Po zainstalowaniu aplikacji iCharge Point z App Store lub Google Play, użytkownicy muszą utworzyć konto, zalogować się i wprowadzić jednorazowy kod dostępu otrzymany poprzez wiadomość SMS na podany numer telefonu. Następnie, przy użyciu aplikacji, można skorzystać z kiosku iCharge, wpisując numer stacji lub skanując kod QR.

Powerbanki iCharge są dostosowane do różnych urządzeń, posiadając trzy wejścia – lightning, USB-C i Micro USB. To sprawia, że są one kompatybilne z szerokim spektrum smartfonów i tabletów, umożliwiając ładowanie praktycznie każdego urządzenia elektronicznego.

Stacje iCharge są rozmieszczone w strategicznych lokalizacjach Dubaju, a ich dostępność można sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji. Stawki za korzystanie z powerbanków mogą się różnić w zależności od umów z partnerami, dlatego zaleca się sprawdzenie aktualnych stawek na ekranie dla konkretnej stacji. Dzienny limit dla wszystkich lokalizacji wynosi 20 AED na 24 godziny.

Źródło: ichargepoint.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.