Dubaj zakończy odnawianie publicznych plaż do grudnia

Władze Dubaju poinformowały w komunikacie prasowym, że projekt rewitalizacji publicznych plaż na terenie miasta zakończy się w grudniu i obędzie się bez opóźnień.

W Dubaju nie od wczoraj wszystko musi być perfekcyjnie. Władze miasta dbają o komfort turystów i mieszkańców na praktycznie każdym kroku. Tym razem podjęto kroki w stronę rewitalizacji plaż publicznych i upiększeniu ich wyglądu.

Plaże są jedną z największych atrakcji całego emiratu Dubaju. Projekt jest częścią wysiłku władz, aby zachować elegancki i estetyczny wygląd plaż na terenie emiratu.

Dawoud Al Hajri, dyrektor generalny gminy Dubaj, powiedział mediom, że gmina dba o wszystkie obiekty w Dubaju, a o plaże w szczególności, gdyż stanowią ważny element infrastruktury turystycznej.

Projekt obejmuje odnowę takich plaż jak: Al Mamzar Corniche, Jumeirah 1 i Jumeirah 3. Plaża Umm Suqeim ma być dodatkowo rozbudowana i zwiększona. Oprócz odnowy i naniesienia nowego piasku na plaże zostaną też umocnione falochrony, których zadaniem jest chronić plażę przed silnymi falami.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.