Dubaj zajął trzecie miejsce na świecie pod względem przyciągania talentów

Dubaj zajął trzecie miejsce na podium Światowej Olimpiady Talentów, potwierdzając swoją pozycję jako jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla utalentowanych osób na świecie.

Foto: Harvard Business Review

Według danych opublikowanych w raporcie Harvard Business Review, Dubaj uplasował się na trzecim miejscu w rankingu miast przyciągających talenty na skalę światową. Ustąpił tylko Londynowi i Nowemu Jorkowi. To wynik analizy danych z Linkedin, obejmujących okres od sierpnia 2022 roku do lipca 2023 roku. W tym czasie emirat przyciągnął uwagę ekspertów i profesjonalistów z różnych sektorów.

Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, książę koronny Dubaju i przewodniczący Rady Wykonawczej Dubaju, wyraził dumę z osiągnięcia miasta, podkreślając, że trzecie miejsce w rankingu to efekt przemyślanych strategii, jakie Dubaj stosuje w celu przyciągnięcia i utrzymania wybitnych talentów.

Raport przedstawiający globalne centra talentów potwierdza również, że dynamiczny rozwój Dubaju, infrastruktura biznesowa, inwestycje w sektorze technologicznym oraz otwarty charakter gospodarczy stanowią kluczowe czynniki, które przyciągają utalentowane jednostki z całego świata. To także potwierdzenie zaangażowania miasta w tworzenie atrakcyjnego środowiska pracy i życia dla profesjonalistów poszukujących nowych możliwości i wyzwań.

Źródło: lovin.co

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.