Dubaj wybrany najpiękniejszym miastem do eksplorowania nocą według Travelbag

Brytyjskie biuro podróży Travelbag stworzyło ranking miast, które najlepiej prezentują się podczas nocnego zwiedzania. W tworzeniu rankingu kierowali się preferencjami swoich klientów oraz zainteresowaniem użytkowników Instagrama we wrzucaniu zdjęć z nocnymi panoramami miast. Dubaj zając w tym zestawieniu bezsprzeczne pierwsze miejsce.

Fot: widok z balkonu na Dubai Marina/ Daniel Zacatenco, Unsplash

Travelbag, czyli biuro podróży z Wielkiej Brytanii, postanowiło stworzyć ranking miast, które najlepiej zwiedzania się w nocy, a ich wygląd po zmroku najmocniej oszałamia turystów. W mniejszym stopniu biuro posługiwało się preferencjami ich własnych klientów, ale główna metoda badawcza oparła się na obserwowaniu hasztagów na Instagramie. Miasto z największą ilością zdjęć zrobionych nocą – miasto, które najbardziej ludzie uwielbiają nocą.

Na pierwszym miejscu i to z dużą przewagą nad pozostałymi miastami uplasował się Dubaj, największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak piszą autorzy rankingu: „Choć nie ma tu możliwości obserwowania gwiazd, liczne drapacze chmur w mieście oferują czarujący gobelin świateł, który można podziwiać. Nocny widok z wieżowca Burj Khalifa jest naprawdę niezrównany!”. Dodatkowo ogromnym plusem Dubaju nocą jest jego bezpieczeństwo, co znajduje swoje potwierdzenie wśród autorów rankingu: „Dubaj jest również jednym z najbezpieczniejszych miast do samotnych spacerów nocą, więc nawet samotni podróżnicy mogą podziwiać widoki bez obaw”.

Tuż za Dubajem znalazło się Tokio, a podium zamknął Singapur, więc wszystkie miasta z najpiękniejszą nocną panoramą znajdują się w Azji. Najpiękniejszym europejskim miastem do podziwiania do zmroku została wybrana stolica Islandii, Reykjavik.

Jeśli chcesz podziwiać Dubaj nocą i zrobić zdjęcia najsłynniejszych jego atrakcji po zmroku – Dubaj Nocą (Instagram Tour) to coś dla ciebie. Dubaj nigdy nie śpi i podczas tej wycieczki możesz się o tym przekonać. Najlepszy czas na odbycie takiej wycieczki to nocna przesiadka w Dubaju podczas podróży lotniczej. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj – Dubaj Nocą wycieczka.

Źródło/ Tło: Daniel Zacatenco, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.