Dubaj: władze aktualizują politykę mieszkaniową. Chodzi o czynsze

Dubaj wprowadza aktualizację polityki mieszkaniowej, skupiając się na regulacji czynszów. Zaktualizowany indeks RERA (Urząd Regulacji Nieruchomości) wprowadza nowe wytyczne, które ograniczają możliwość podwyżek czynszów dla najemców tylko w momencie przedłużenia umowy najmu.

Dubaj, foto: Podróże z Hubertem

Nowe wytyczne RERA stanowią, że właściciele nieruchomości w Dubaju mogą podnosić czynsze jedynie w chwili przedłużenia umowy najmu. Ta zmiana w polityce wynajmu mieszkań jest wynikiem zaktualizowanego indeksu czynszów przez RERA, który umożliwił właścicielom nieruchomości dostosowanie czynszów do wartości rynkowej.

Wzrost czynszu w Dubaju

Zaktualizowany indeks RERA przewiduje nawet wzrost wartości czynszów o 20%, co może mieć znaczący wpływ na najemców, którzy przebywają w danej nieruchomości dłużej niż dwa lata. To oznacza, że osoby mieszkające w Dubaju mogą być zmuszone do płacenia wyższych czynszów w momencie przedłużenia umowy najmu.

Pomimo zaktualizowanego indeksu, dyrektorzy branży wskazują, że większość najemców może spodziewać się podwyżek dopiero podczas przedłużania obecnych umów najmu, zazwyczaj na koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Nowe wytyczne RERA nakładają ograniczenia na podwyżki czynszów w trakcie trwania umowy najmu.

Źródło: khaleejtimes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.