Dubaj rozbudowuje ścieżki dla hulajnóg elektrycznych

Dubaj kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój zrównoważonego transportu, ogłaszając plany utworzenia 10 wyznaczonych torów dla hulajnóg elektrycznych. Inicjatywa ta ma przyczynić się do poprawy infrastruktury miejskiej i promować bardziej ekologiczne środki transportu.

Foto: aboodi vesakaran/ Unsplash

Wprowadzenie dedykowanych tras dla hulajnóg elektrycznych stanowi krok naprzód w kierunku budowy bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla użytkowników systemu transportu publicznego w Dubaju, zgodnie z założeniami strategii rozwoju miejskiej.

Więcej ścieżek dla hulajnóg elektrycznych w Dubaju

Zarząd Dróg i Transportu (RTA) w Dubaju podjął decyzję o utworzeniu wyznaczonych torów dla hulajnóg elektrycznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników oraz poprawy dostępności tego popularnego środka transportu.

Planowane wyznaczenie 10 tras dla hulajnóg elektrycznych ma na celu stworzenie sprzyjającego środowiska w Dubaju oraz zwiększenie wygody podróżowania dla mieszkańców i turystów.

Inicjatywa ta jest częścią szerszego programu mającego na celu promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze dróg i transportu w Dubaju, co stanowi istotny krok w kierunku ograniczenia emisji CO2 i poprawy jakości powietrza w mieście.

Źródło: timeoutdubai.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.