Dubaj: podniesie minimalnej kwoty doładowania karty Nol

Urząd Dróg i Transportu (RTA) ogłosił, że od 15 stycznia w kasach biletowych na stacjach metra minimalna kwota doładowania karty Nol wzrośnie z 5 AED do 20 AED.

Foto: Iwona Castiello d’Antonio/ Unsplash

Karta Nol stanowi kluczowy element systemu opłat za transport publiczny w Dubaju. Dotychczas minimalna kwota doładowania wynosiła 5 AED, jednak od 15 stycznia 2024 r. zmienia się na 20 AED. Ta karta umożliwia korzystanie z metra, autobusów, tramwajów oraz autobusów wodnych w mieście. Dodatkowo, użytkownicy kart mogą z nich korzystać do opłacania przejazdów taksówkami, parkowania, wejścia do parków publicznych, Muzeum Etihad oraz w ponad 2000 sklepach i restauracjach w Dubaju.

Ważne jest jednak zaznaczyć, że zmiana dotyczy jedynie doładowań dokonywanych w kasach biletowych na stacjach metra. Osoby, które preferują doładowanie kart Nol przez internet, nie będą objęte nową minimalną kwotą doładowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o karcie Nol i transporcie publicznym w Dubaju – przeczytaj Transport Publiczny w Dubaju – Poradnik

Źródło: khaleejtimes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.