Dubaj oferuje darmowe rejsy widokowe z nowej stacji w Abrze na wyspy Deira

Nowa stacja morska została otwarta na nadbrzeżnym targowisku Souk Al Marfa na jednej z wysp w Deirze. Z tej okazji Zarząd Dróg i Transportu ogłosił darmowe rejsy dla odwiedzających przez okres 5 miesięcy. Rejsy będą odbywać się na trasie Abra – Deira Islands.

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Nowe nadbrzeżne targowisko na wyspach Deira zyskało świetne połączenie z Bur Dubai Abra Station, skąd będą wypływać rejsy w stronę wysp. Wszystkie rejsy przez okres 5 miesięcy będą darmowe i może z nich skorzystać każdy turysta.

Dwa rejsy widokowe będą łączyć Souk Al Marfa z Dubai’s Old Souq i Deira Old Souq. 25-minutowa podróż z Abry kursuje od 17:00 do 22:00 od poniedziałku do czwartku oraz od 10:00 do 12:00 i od 17:00 do 22:00 w weekendy (piątek, sobota i niedziela).

Trasa ta połączy najstarszy i najbardziej tradycyjny ośrodek handlowy Dubaju z najnowszą wyspą w całym mieście. Z promów wypływających z Abry będzie można podziwiać widoki na Deira Corniche, Deira Old Souq, Dubai Creek i Gold Souq.

W okolicy i na samym Souk Al Marfa działa ponad 900 sklepów, a wkrótce zostanie otwartych kolejnych 200. Kupić tu możemy dywany, lampy, przyprawy, smakołyki z całej Azji, pocztówki, magnesy i wiele innych.

Deira Islands to cztery sztuczne wyspy o powierzchni 15,3 km2, których budowa rozpoczęła się w 2005 roku.. Projekt ten, sąsiadujący z dzielnicą Dubaju Deira, powiększył linię brzegową Dubaju o 40 km, w tym 21 km plaży.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.