Dubaj najpopularniejszym miastem do przeprowadzki za granicę

Dubaj triumfuje jako najbardziej pożądane miasto do przeprowadzki za granicę – wynika z analizy przeprowadzonej przez amerykańską firmę finansową Remitly.

Foto: Podróże z Hubertem

W oparciu o dane z wyszukiwarki Google z minionego roku, Dubaj zdominował listę preferowanych miejsc zamieszkania przez osoby z aż 60 różnych krajów. To miasto stało się marzeniem przeprowadzki dla ludzi z różnych zakątków globu.

Na drugim miejscu rankingu uplasowało się Miami, które przyciągało zainteresowanie mieszkańców 12 krajów, podczas gdy trzecią pozycję zajął Paryż, stając się wyborem dla osób z 10 różnych krajów.

Czwarte miejsce przypadło aż trzem miastom – Nowemu Jorkowi, Madrytowi i Singapurowi, wybranym przez mieszkańców 8 różnych krajów, dzieląc pozycję w zestawieniu. Natomiast piąte miejsce należy do Londynu i Brukseli, które okazały się atrakcyjne dla osób z 6 krajów.

Wzrost zainteresowania przeprowadzką do Dubaju może być spowodowany jego szybkim rozwojem gospodarczym, kosmopolitycznym charakterem, lukratywnymi możliwościami zawodowymi oraz bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Te czynniki przyciągają coraz więcej osób, które chcą osiedlić się w perspektywicznym mieście jakim jest Dubaj.

Źródło: Remitly.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.