Dubaj: Dzielnica 2020 będzie gościć 85 start-upów i małych firm

Dubaj 2024, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Dubajska Dzielnica 2020 to miejsce, w którym obecnie odbywa się Światowa Wystawa EXPO 2020. Po zakończeniu wydarzenia, które nastąpi 31 marca br. dzielnica ta powita 85 start-upów i małych firm z całego świata. Będzie to dla nich wsparcie, które pomoże im wejść na globalny rynek.

Foto: District 2020

Start-upy mają być wdrażane w ramach globalnego programu o nazwie Scale2Dubai. Lista firm biorących udział w tegorocznym projekcie została już zatwierdzona – ma ona liczyć 85 start-upów pochodzących z różnych części świata.

Dzielnica 2020 stara się odegrać rolę w umożliwieniu regionalnym i globalnym start-upom ekspansji w Dubaju, zapewniając idealną platformę startową do regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – napisano w oświadczeniu.

Aż 80 procent konstrukcji na terenie Expo 2020 w Dubaju zostanie przerobionych, aby po zakończeniu wydarzenia stworzyć wielofunkcyjny obiekt i centrum globalnych innowacji technologicznych. Będzie to siedziba m.in. instytucji rządowych, firm z listy Fortune 500 oraz firm venture capital.

Dzielnica 2020 została zaprojektowana przez emirackie władze jako ,,inteligentne miasto” skoncentrowane na potrzebach społeczności miejskiej. Ma zapewnić wyselekcjonowany ekosystem biznesowy oparty na innowacjach i techonologii.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.