Dubaj: darmowy autobus i o połowę tańsze taksówki

W związku z ograniczeniem przemieszczania, władze Dubaju postanowiły zapewnić mieszkańcom darmowe (dzienne) autobusy oraz zniżki na taksówki (50%). Z ulg skorzystają osoby jeżdżące do pracy lub po niezbędne zakupy. 

Większość środków dubajskiej komunikacji miejskiej stanęło (metro, statki oraz tramwaje), więc władze postawiły na busy RTA. Wszyscy posiadacze karty Nol będą mogli jeździć za darmo. Również dubajskie kremowo-czerwone taksówki (Dubai Taxi) i niektóre korporacje prywatne będą o połowę tańsze

Warto wspomnieć, że busy RTA kursują wyłącznie za dnia. Od godziny 20:00 do 6:00 wszystkie linie są zawieszone z wyjątkiem trzynastki jeżdżącej po dubajskich szpitalach. Pełną rozpiskę znajdziemy na stronie rta.ae

Kto może korzystać z dubajskiej komunikacji miejskiej oraz taksówek? Przede wszystkim osoby chcące kupić niezbędne produkty spożywcze, leki (plus przemieszczenie się do lekarza) oraz służba zdrowia, kurierzy, dostawcy czy pracownicy sklepów. Obowiązuje również bezwzględny nakaz noszenia maseczek oraz zachowania odpowiedniego dystansu. 

Źródło: whatson.ae

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.