Dubaj będzie miał pierwszy na świecie rząd nieużywający papieru i zaoszczędzi dzięki temu setki milionów kartek

Książę Dubaju Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum ogłosił, że Dubaj jako pierwszy na świecie w rządzie i administracji przestanie używać papieru. Taka decyzja ma pomóc zaoszczędzić miliony kartek papieru w ciągu roku.

Fot: Źródłó

Dubaj już oficjalnie ma pierwszy rząd na świecie, który całkowicie zaprzestał używania papieru w swoich działaniach. Inicjatywa całkowitego pozbycia się kartek papieru rozpoczęła się w 2018 roku i udało się ją oficjalnie zakończyć. Teraz wszystkie sprawy polityczne będą załatwiane cyfrowo, korespondencja będzie szybka i bez problemowa, a sprawy urzędowe mają być załatwiane w mgnieniu oka.

Decyzje dzisiaj za pośrednictwem Twittera ogłosił Hamdana bin Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, książę koronny Dubaju i przewodniczący Rady Wykonawczej Dubaju.

Innowacja w takim kształcie wprowadza Dubaj w jeszcze nowocześniejsze i bardziej ekologiczne funkcjonowanie, digitalizacja i ułatwianie życia jest coraz lepszym prognostykiem dla lokalnych mieszkańców.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.